GİSGA Final Day

GİSGA Final Day

JCI Avrasya olarak öğrencileri ve genç girişimci liderleri, daha iyi ve daha sürdürülebilir bir dünya yaratmak için inovasyon ve iş ilkelerini kullanmaya teşvik etmek amacıyla GİSGA projesini hayata geçiriyoruz.

GİSGA NEDİR?

Let's Scale Up programının bir parçası olarak tasarlanan Genç İnovasyon ve Sosyal Girişimcilik Atölyesi, öğrencileri ve genç sosyal girişimci lider adaylarını daha iyi ve daha sürdürülebilir bir dünya yaratmak için inovasyon ve iş ilkelerini kullanmaya teşvik etmeyi amaçlıyor. GİSGA ile İstanbul'da üniversitede eğitim gören 25 öğrenciyi kuluçka programına alarak öğrencileri sosyal proje geliştirme konusunda eğitecek kuluçka programı oluşturulacaktır. Program kapsamında öğrencilere sosyal girişim projesi geliştirme, sosyal inovasyon, girişimcilik ve liderlik becerileri konularında alanında uzman kişilerle eğitim ve mentörlük desteği verilecektir. Program sonunda 5 farklı sosyal girişim fikrinin ekosisteme kazandırılması hedeflenmektedir.

Zemin İstanbul da gerçekleşecek olan GİSGA FİNAL DAY için JCI Avrasya Başkanı Emine Zerrin Şakır, İBB den Sayın Güvenç Sözen, Habitat Derneğinden Hasan Basri Cihan konuşma yapacaktır.

Sosyal girişim örneği olarak üniversiteli gençlere ücretsiz ruh sağlığı desteği vermeyi amaçlayan Askıda Terapi ekibi yer alacaktır.

 

09.03.2022